en

Pałac Ballestremów – widać już nową elewację

– W tej chwili do końca zbliżają się prace remontowe, zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Trwa także instalacja wentylacji. Porządkujemy ogród – mówi Marek Miśniakiewicz, prokurent LOOK Finansowanie Inwestycji Spółka Jawna.

W piwnicy pałacu znajdzie się klub muzyczny, na parterze restauracja z wyjściem do ogrodu. Na wyższych kondygnacjach planowane są biura, a także kancelarie prawne i notarialne.

– Trwają już rozmowy z potencjalnymi nabywcami, jednak przed podpisaniem umowy nie chcę zdradzać szczegółów. Po remoncie będzie to miejsce ciekawe dla przedsiębiorców, ale też dla wrocławian. Chcemy zainstalować w ogrodzie charakterystyczny element, coś w rodzaju rzeźby. Niebawem będzie już widoczny – zapowiada Marek Miśniakiewicz.

W lipcu 2012 roku gmina Wrocław sprzedała pałac Ballestremów za 8,25 mln zł. Nowym właścicielem budynku została spółka LOOK Finansowanie Inwestycji S.A. Cena wywoławcza wynosiła wtedy 7,5 mln zł. Nieruchomość przy ul. Włodkowica 4 ma około 1,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Znajduje się na 20-arowej działce. Remont ma się zakończyć połowie lipca. Za projekt odpowiada Maćków Pracownia Projektowa. Remont jest wykonywany pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Przeczytaj więcej o historii pałacu.