en

Zbadają piersi podczas białej soboty

Ta nauka może się przydać. Każdego roku w Polsce wykrywa się około 14 tysięcy zachorowań na raka piersi. Nowotwór piersi stanowi główną przyczynę zgonów wśród pacjentek oddziałów onkologicznych. Dlaczego tak się dzieje? Kobiety wciąż niedostatecznie dbają o profilaktykę. Nie badają same piersi, nie korzystają z zaproszeń na bezpłatną mammografię, a do lekarzy zgłaszają się często zbyt późno.

Wspólnie z Centrum Medycznym ProClinic Urząd Miejski Wrocławia organizuje „białą sobotę”, w trakcie której można będzie wykonać bezpłatne badania USG piersi. Wyspecjalizowani lekarze ginekolodzy położnicy oraz wykwalifikowane położne wykonają USG piersi oraz badania palpacyjne oraz nauczą, w jaki sposób i kiedy wykonywać samobadanie.

Jeśli jesteś dorosła, nie zapominaj o profilaktyce i umów się na bezpłatne badanie piersi, które odbędzie się w sobotę, 25 października, w godzinach od 10.00 do 15.00 w Centrum Medycznym ProClinic, ul. Widok 2/4 lokal 1b. Umów się, dzwoniąc pod numer 0600 095 020 lub 071 305 07 61.