en

Hala Stulecia (Hala Ludowa)

Hala Stulecia (Hala Ludowa)
ul. Wystawowa 1
51-618 Wrocław
3.4 km od centrum
Hala Stulecia uznawana za jedno z najważniejszych dzieł w architekturze światowej XX w, zaprojektowana przez wybitnego miejskiego architekta Maxa Berga. Powstała w 1913 r. z okazji międzynarodowej wystawy w stulecie bitwy pod Lipskiem. W 2006 r. obiekt wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Hali odbywają się imprezy sportowe o charakterze lokalnym, krajowym jak i międzynarodowym.
Atrakcje:
Pergola – budowla w kształcie połowy elipsy o długości 640 metrów, zbudowana w 1913 roku jako integralna część terenów wystawowych Hali Stulecia. Składa się z 750 kolumn złączonych trejażami, które porośnięte są bujną winoroślą. Pergola okala Wrocławską Fontannę Multimedialną.

Fontanna Multimedial - zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych. Wodne show zsynchronizowane jest z muzyką dając niesamowite wrażenie artystyczne.

Centrum Poznawcze - Specjalnie zaadaptowane wnętrza Hali Stulecia, tworzące ścieżkę edukacyjno-poznawczo-rekreacyjną, która składa się z czterech pomieszczeń głównych Visitor Center, Pokój Historyczny, Edukacyjno-Poznawczy oraz Galeria. Wszystkie części ścieżki tworzą spójną całość prezentującą w sposób kompleksowy architektoniczny i historyczny rys Hali Stulecia, Wrocławia, regionu oraz innych obiektów z listy UNESCO. 

Wystawa WUWA - Wystawa WuWA. Na wschód od Hali Stulecia znajduje się jeden z ośmiu modernistycznych modeli mieszkalnictwa w Europie. Budynki były częścią wystawy WuWa z 1929 roku zorganizowanej przy Hali Stulecia. Osiedle 32 budynków mieszkalnych zaprojektowanych przez architektów o światowej renomie zostało stworzone aby pokazać zastosowanie nowych materiałów co mogło być rozwiązaniem dla zbyt małej w stosunku do potrzeb ilości mieszkań w okresie międzywojennym.


Ogólne

Godziny otwarcia

Dziś: 11-19 Więcej

pn-pt 10-18, sb-nd 11-19
Mniej

Multimedia

Zobacz także